3. prosince jsme vyjeli i se spolužáky z 8.B nasát vánoční atmosféru do Olomouce. Nejdříve jsme navštívili zoologickou zahradu na svatém Kopečku. Bylo docela chladno, a tak se většina zvířat schovávala uvnitř. To nám umožnilo vidět všechna zvířata zblízka. Zvláštností zoo byla expozice, kterou jsem ještě nikde neviděla. Jednalo se o expozici zvířat, která jsou aktivní jen v noci, takže po vstupu nám kousek nad hlavami létali netopýři. Měla jsem docela strach, protože z takové malé vzdálenosti jsem netopýra ještě neviděla a netušila jsem, co by se stalo, kdyby se mi zapletl do vlasů. Byl to fajn zážitek. Po obědové přestávce jsme se rozdělili na dvě skupiny, přičemž jedna navštívila místní aquapark a druhá muzeum. K té jsem patřila i já. Viděli jsme ručně vyřezávaný betlém, různé horniny a nerosty, expozici preparovaných lesních zvířat. Druhá skupina si pochvalovala vybavenost a zázemí olomouckého aquaparku. Exkurzi jsme završili procházkou historického centra Olomouce, ve kterém probíhaly vánoční trhy. Vánoční atmosféra tam šla opravdu cítit, nádech blížících se Vánoc byl znát. Krásný orloj, rozsvícený vánoční strom, nasvícené budovy, příjemní lidé….Prostě to byla nádhera. Moc jsme si výlet užila.

Eliška Hanulíková, žákyně IX.B