• Třídy
  • Tablet místo učebnice
Jak funguje výuka na tabletu

Je důležité se zmínit, že výuka na tabletech nemá nahradit ověřené výukové metody nebo dokonce přímo diskusi mezi žáky a učiteli. Naopak má tyto prvky výuky rozvíjet a poskytnout žákům další motivaci a možnost interaktivního zapojení v hodinách. Tablet je připojen k internetu, ale učitel má vždy kontrolu nad tím, co jeho žáci dělají. V tabletu jsou nahrané elektronické učebnice a aplikace, takže žákům odpadá povinnost tahat těžké batohy s knihami. Do školy si budou nosit jen pracovní sešity, angličtinu a oblíbenou knížku na čtení. Učebnice si nechávají na výuku doma

Milí rodičové: Výuka na tabletech není hraní si na počítači

Ve škole pracujeme s  dotykovým tabletem Apple iPad Air Wi-Fi 16 GB. Každý žák má ve škole svůj ipad.

Používám Interaktivní učebnice z Nakladatelství Fraus.Interaktivní učebnice, tzv. i-učebnice, vycházejí z učebnic tištěných a obohacují je o multimediální materiály – audionahrávky, videa, obrázky, mezipředmětové odkazy, internetové odkazy, přidané dokumenty a interaktivní cvičení v podobě kvízů, testů, křížovek a dalších. Interaktivní učebnice je možné si prohlédnou i zakoupit v e-shopu Flexibooks.

Podívejte se, prosím,  na některé programy a pomozte nám vybrat pro děti ty nejlepší  Výukové programy.

Své náměty posílejte na adresu h.juricová@zs-klokanek.eu