Domácí úkoly v době koronavirového volna upřesnění 17.3.2020

Milí rodiče a žáci,

v pondělí a úterý náš učitelský sbor debatoval a učil se novým chytrostem. A abychom co nejvíce zpřehlednili systém zadávání domácí práce, neuvidíte pro tuto chvíli týdenní plány.  Přidali jsme do stránek tříd novou záložku DÚ v době koronavirového volna. Tam budou učitelé zadávat úkoly, pro děti doma. Každý hlavní předmět má svou záložku, pro 2. stupeň ostatní předměty jako jsou přírodopis, zeměpis, občanská nauka apod. mají jednu společnou nazvanou složku ostatní předměty. Protože někdy potřebujeme dodat dovysvětlení, aby bylo dostatek místa, přece jen dosavadní tabulka je pro tolik informací malá a může být nepřehledná. Až se vrátíme zpět do školy, obnovíme opět původní zaběhlý systém, na který jste zvyklí.  


Snažíme se, aby úkoly byly takové, které zvládnou děti bez Vaší pomoci, Vy je jen můžete zkontrolovat. Určitě s dětmi nastavte systém, aby školní povinnost prováděly každý všední den, jako by byly ve škole, aby až se vrátí, nebyly jako Alenka v říši divů :o)). Určitě jste s většinou učitelů v kontaktu a máte domluveny způsoby předání splněných úkolů. Pro jistotu bych Vás ale chtěl požádat, abyste až děti splní zadané úkoly, je nafotili nebo pokud máte možnost naskakenovali a poslali e-mailem učitelům, aby je mohli zkontrolovat a dát dětem zpětnou vazbu, na co by se mohly ještě zaměřit. Také budeme čas od času posílat testíky, které ohodnotíme, abychom měli i podklady pro celkové hodnocení. Úkoly budou zadávány na týden a je potřeba je zvládnout, následně budou nahrazeny dalšími úkoly a postupně budeme ty staré mazat, abychom zachovali přehlednost. 


Možná by nebylo špatné, pokud byste starším dětem (cca od 5. třídy) pomohli založit jejich vlastní e-maily, pokud je nemají, aby mohli s učiteli komunikovat na přímo a nemuseli jsme zaplňovat Vaše e-mailové účty. Je potřeba si poznačit přihlašovací jména a hesla, protože to bývá někdy kámen úrazu. 


Děkuji všem rodičům za dosavadní spolupráci a věřím, že když potáhneme za jeden provaz, všechno zvládneme. Hlavně si užívejte společné chvíle, šijte roušky a zajíčky :o)), byli nádherní... 


René Macháč a kolektiv pedagogů