• Úvod
  • Kuřecí olympiáda

Na dvorku se nudily mladé slepice a otráveně kdákaly na kohoutky, ať vymyslí nějakou zábavu. Kohoutci chvíli přemýšleli a pak je to napadlo: budeme soutěžit, kdo nejlépe umí kokrhat, výtečný nápad! Ale slepicím se to příliš nepozdávalo, že prý by byly v nevýhodě. A nebo víte co? Uděláme si nějaký závod, kuřecí olympiádu!

Kuřecí olympiáda se hraje na kruhové dráze sestavené z vajíček s různými obrázky. Uvnitř kruhu se zamíchají rubem nahoru kartičky se stejnými obrázky, jako jsou na vejcích. Po dráze se pak rovnoměrně rozmístí slepice a kohoutci (každý patří jednomu hráči), každá figurka má v zadečku zasunuté jedno pírko.

Hráč se pak snaží najít uvnitř kruhu stejný obrázek, jako je na vajíčku před jeho figurkou. Pokud je úspěšný a nalezne jej, postoupí na toto vajíčko a zkouší hledat dál, dokud se nesplete, v opačném případě pokračuje další hráč. Pokud se mu podaří předběhnout jinou slepici, oškube jí všechna pírka a sám si je vezme. Hra končí ve chvíli, kdy některý hráč získá všechna pírka - ten se pak stává vítězem.