• Doporučení ve vztahu k dětem

Vážení a milí rodiče,

někdy pro nás dospělé může být složité hovořit s dětmi o důležitých věcech. Proto je možné, že si budeme klást otázku, jak s dětmi vhodně hovořit o tom, co se aktuálně v souvislosti s koronavirem děje tak, aby se se změnami, které s sebou toto období přináší, dokázaly dobře vypořádat. Jistě nás také zajímá, jakým způsobem je my jako dospělí můžeme podpořit, ale také jak být oporu sami sobě. Níže uvedené materiály Vám na tyto otázky pomohou najít odpověď. Obzvláště hezky zpracované jsou materiály vysvětlující aktuální dění v podobě komiksu, který ocení zejména děti mladšího věku.

TIP pro Vás:

S dětmi si můžete také vyrobit vlastní veselý komiks, který bude popisovat, jak proti viru bojuje Vaše rodina - například kdo z členů rodiny dělá co pro to, aby se mu ubránil, jakým způsobem trávíte společný čas doma, jaké veselé chvíle jste za tu dobu zažili, jaký je Váš vlastní recept na zvládání tohoto období apod. Fantazii se meze nekladou a z vlastní zkušenosti vím, že děti jí mají víc než dost :-) Podstatou však je, aby komiks zachycoval pozitivní momenty toho, jak se Vám daří společně toto období zvládat.

Vaše školní psycholožka