Den stromů

Den stromů

Mladý badatel

Mladý badatel

Ozo

Ozo

Živá knihovna povolání

Živá knihovna povolání

Marlenka

Marlenka

Výtvarný projekt

Výtvarný projekt

Výtvarný projekt podzim

Výtvarný projekt podzim

  • Úvod
  • Třídy
  • leden, únor

Tatra Kopřivnice

Ve čtvrtek 28. 2. jsme se spolu s 6. A a sedmými ročníky vypravili na návštěvu Technického muzea Tatra v Kopřivnici. Prohlédli jsme si jeden z nejstarších kočárů bez koní z roku 1897, množství osobních i nákladních vozů, závodních strojů, včetně spousty věcí s nimi souvisejících. Nad hlavami se nám vznášel dvouplošník Tatra 131. Překvapením pro většinu z nás byl i prototyp motorových saní - tedy v podstatě auto se snowboardy místo kol. Odvezli jsme si spoustu krásných zážitků.

https://zs-klokanek.rajce.idnes.cz/Tatra_Koprivnice

nebo

https://www.facebook.com/pg/ZSlogopedickaOstrava/photos/?tab=album&album_id=2046356255412334


Návštěva knihovny

14. února, svátek sv. Valentýna, jsme začali příjemně, návštěvou knihovny. Na programu byla "Kniha ve filmu". Čekal nás zajímavý kvíz: Co bylo dříve - kniha, nebo film? A jak už to v životě bývá, ne vždy byla odpověď zcela jasná. 

https://zs-klokanek.rajce.idnes.cz/VI.A_a_VI.B_navsteva_knihovny


Myamar - Planeta Země 3000

Také úterý 22. 1. 2019 proběhlo v kulturním duchu. V rámci populárně naučného vzdělávacího projektu "Planeta Země 3000" jsme se na chvíli přenesli do jihovýchodní Asie, abychom zažili dobrodružnou cestu k pavoučím ženám, výpravu do nitra nespoutané džungle, setkání s mořskými nomády a buddhistickými mnichy, nebo promáčené oslavy nového roku.


ALL THAT JAZZ, ROCK, BLUES
V úterý 15. 1. 2019 jsme shlédli taneční představení ALL THAT JAZZ, ROCK, BLUES v divadle Jiřího Myrona. Bylo opravdu pro zajímavé a připravilo nám nejeden moment překvapení.


Sněhuláci pro Afriku

Ve středu 9. 1. 2019 jsme zapojili do charitativní akce Sněhuláci pro Afriku. Spolu s celým druhým stupněm jsme za školou nechali vyrůst nejen spoustu sněhuláků, ale i různých sněhových příšer. Na Afriku jsme za naší třídu vybrali krásných 275 Kč, DĚKUJEME!!! Poputují dětem do Gambie a pomohou jim v jejich cestě ke vzdělání. 

A hlavně jsme si to opravdu pořádně užili!!!

https://www.facebook.com/pg/ZSlogopedickaOstrava/photos/?tab=album&album_id=1967777419936885