Den stromů

Den stromů

Mladý badatel

Mladý badatel

Ozo

Ozo

Živá knihovna povolání

Živá knihovna povolání

Marlenka

Marlenka

Výtvarný projekt

Výtvarný projekt

Výtvarný projekt podzim

Výtvarný projekt podzim

  • Úvod
  • Třídy
  • září, říjen

České století

Ve středu 31. 10. 2018 jsme v rámci projektového dne spolu s dalšími spolužáky z celé školy nahlédli do naší historie. S pomocí nápověd jsme hledali známe Čechy a Češky 20. století, kteří dosáhli ve svém oboru světového uznání. Vytvářeli jsme koláže a hlavně své objevy prezentovali.

https://www.facebook.com/pg/ZSlogopedickaOstrava/photos/?tab=album&album_id=1869574836423811Den s českými vlajkami

VI. A a VI. B se zúčastnila rekordu o největší počet vyvěšený českých vlajek. Na vlajkách a další výzdobě třídy ke 100. výročí vzniku samostatného státu jsme pracovali v hodinách výchovy k občanství, výtvarné i pracovní výchovy. Ve třídě jsme v pátek 26. 10. 2018 vyvěsili 88 vlajek. Dohromady i s VI. B celkem 172 vlajek! Každou jsme sami vyrobili a ručně vybarvili. Byla to hromada práce, ale výsledek stojí za to. Posuďte sami...Dopravní hřiště

Dnes 18. 10. 2018 jsme se spolu s VI. B vydali na dopravní hřiště v Ostravě Hrabůvce. Zopakovali jsme si pravidla provozu, něco nového se naučili a vše si samozřejmě hned vyzkoušeli v praxi. 

   

  


Návštěva knihovny

11. 10. 2018 jsme navštívili Městskou knihovnu Dr. Martínka. Dozvěděli jsme se, jak se stát čtenářem knihovny a prohlédli si vše, co nás zaujalo. Už víme, že v knihovně můžeme najít více než jen spoustu knížek a že knížky se dají nejen číst, ale i poslouchat. Domů si někteří z nás odnesli i něco nového ke čtení.

tps://zs-klokanek.rajce.idnes.cz/VI.A_a_VI.B_v_knihovne/Tvoříme Ostravskou DNA

V pátek 5. 10. 2018 jsme se zúčastnili spolu s dalšími téměř 500 dětmi ze základních škol akce Tvoříme Ostravskou DNA. Ale nebylo to jen tak. Na tento den jsme se připravovali celý týden. Nejprve jsme se museli něco naučit, zjistit co je DNA, kde všude ji najdeme. Vyzkoušeli jsme si, že vytvořit takovou virovou DNA  není sice žádná hračka, ale může to být dobrá zábava. Své znalosti jsme si ještě ověřili na sladkém modelu, to abychom v den D nic nezapomněli. 

Ve Světě techniky dostal každý tričko a čepici jedné barvy a tím i své místo v modelu DNA. Celou hodinu jsme se činili a nakonec si i zatančili. Po skončení společného programu jsme si ještě prohlédli Velký svět techniky a už jsme museli pospíchat domů. Krom spousty krásných zážitků si každý odnesl i své tričko a čepici.

https://zs-klokanek.rajce.idnes.cz/Tvorime_ostravskou_DNA_-_VI.A_VI.B/

A jsme slavní!

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/418231100031005-udalosti-v-regionech/obsah/648231-noc-vedcu


11. 9. 2018 - dnes jsme dostali k dispozici tablety. Děti si už nemusí nosit do výuky učebnice matematiky, fyziky, zeměpisu a českého jazyka. Sešity, pracovní sešity a další pomůcky do jednotlivých předmětů budou nosit i nadále.

Adaptační pobyt

Ve dnech 5. 9. až 7. 9. 2018 jsme absolvovali adaptační pobyt v krásném prostředí rekreačního střediska Budoucnost. Užili jsme si moře zábavy. Naučili jsme se zacházet s křesadlem a zahráli si spoustu her. Zjistili jsme, že i Austrálie se dá projet na kole. V nohou jsme měli 11 km, ale stálo to za to. Odměnou nám byl pohled na kouzelné Satinské vodopády. Ti nejodvážnější z nás se vydali na noční bojovku. A nechyběla ani tradiční diskotéka. Myslím že z nás bude dobrá parta.

https://www.facebook.com/pg/ZSlogopedickaOstrava/photos/?tab=album&album_id=1804156736298955Začátek školního roku

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a za dveřmi je první školní den. V novém školním roce nás čeká spousta práce, noví učitelé, nová budova, ale i nová přátelství a obrovská hromada nových zážitků. Věřím, že budou jen a jen pozitivní a že se Vám u nás bude líbit. 

Budu se na Vás těšit v pondělí 3. 9. v 8 hodin. Vaše nová třídní učitelka, Lucie Bartošová.