Den stromů

Den stromů

Mladý badatel

Mladý badatel

Ozo

Ozo

Živá knihovna povolání

Živá knihovna povolání

Marlenka

Marlenka

Výtvarný projekt

Výtvarný projekt

Výtvarný projekt podzim

Výtvarný projekt podzim

  • Úvod
  • Třídy
  • září, říjen

Netradiční hodiny českého jazyka
Ve čtvrtek 31. 10. 2019 jsme se učili český jazyk společně se 7. B. A moc nás to bavilo.Štramberk
Ve čtvrtek 24. 10. 2019 jsme se vydali za poznáním do Štramberka. Prozkoumali jsme místa, kde žili naši pravěcí příbuzní, jeskyni Šipka. Vystoupali jsme téměř až do oblak na původní věž štramberského hradu, na Štramberskou Trúbu. Počasí nám přálo, výhled byl opravdu nádherný. Prošli jsme se botanickou zahradou Štramberk ve vápencovém lomu Kamenárka. A ještě před odjezdem jsme se stihli podívat k rozhledně Bílá hora.


Přírodovědná vycházka
Krásné slunečné počasí nás ve čtvrtek 17. 10. 2019 provázelo na přírodovědné vycházce přírodní rezervací Štěpán. Naše kroky vedly z Děhylova, kolem stejnojmenného rybníka Štěpán obklopeného mokřady, až do Ostravy Martinova. Cestou jsme vyplnili pracovní listy. Co jsme nevěděli, napověděly nám cedule u jednotlivých zastavení naučné stezky. Viděli jsme spoustu zajímavých rostlin i živočichů a dokonce se nám poštěstilo sledovat výlov rybníka. Vycházku jsme si opravdu užili.


Plavecká soutěž
Ve středu 2. 10. 2019 byla voda kam jsme dohlédli. Tři naši spolužáci ze 7. A se totiž zúčastnili 10. ročníku celorepublikové soutěže "Plave celé město". 23 odvážných plavců z naší školy si povinných 100 m zaplavalo spolu s dalšími 1049 závodníky. Nejmladšímu byly jen 4 roky a pocházel až ze vzdálené Austrálie. 
a někteří se našli i v novinách


Na školní zahradě
Jsme pilní a práce se nebojíme! Pátek 27. 9. 2019 na školní zahradě.


Po stopách starých Slovanů
Čtvrtek 26. 9. 2019 se nesl v historickém duchu. Spolu se 7. B jsme si v Archeopartku v Chotěbuzi vyzkoušeli život naších předků: oblékli jsme si dobové oblečení, namleli obilí na žernovech, na voskovou tabulku napsali svá jména i tajné vzkazy hlaholicí. Na chvíli se z nás stali archeologové, když jsme rekonstruovaly lidskou kostru. V přilehlém Rybím domě jsme si pak ještě prohlédli ryby našich řek a rybníků. Takový pohled z blízka se nám v přírodě jen tak nepoštěstí.


Sportovní dopoledne
V pondělí 23. 9. 2019 jsme spolu s prvním stupněm absolvovali Sazka Olympijský víceboj. Každý musel uběhnout 60 m na čas, vydržet 2 minuty kliků, sedů lehů, driblingu s basketbalovým míčem a splnit spoustu dalších disciplín. Protáhli jsme si celé tělo a ještě nás čeká odznak všestrannosti.


Interaktivní zeměpis
Učíme se hravě, zeměpis 19. 9. 2019. 


Adaptační pobyt
Ve dnech 4. 9 až 6. 9. 2019 jsme se společně se 7. B a s 6. ročníky strávily příjemné 3 dny v rekreačním středisku Budoucnost. Program jsme měli doslova nabitý. Prohlédli jsme si Frýdlant nad Ostravicí, ve skupinkách vymysleli a nastrojili čarodějnice jako z dávných pověstí, zdolali vrchol Ondřejníku, a odvaha nám nechyběla ani na tajuplné noční stezce, kterou nám připravila 7. B. Na závěr jsme se ještě protáhli v rytmu hudby.