Edupage 25.8.2022

Milí rodiče.

od tohoto školního roku 2022/2023 zpřístupňujeme školní informační systém Edupage pro rodiče. V tomto systému naleznete informace, které se vztahují k chodu školy a vzdělávání Vašeho dítěte.

Do systému se připojíte za pomoci přihlašovacích údajů, které Vám byly doručeny na e-mail. Prostudujte svůj e-mailový účet, jestli jste tento e-mail dostali, případně se podívejte do spamu. Pokud by Vám e-mail nedorazil ozvěte se na vedení školy. Pro přihlášení pak můžete použít  webový prohlížeč nebo v mobilu po stažení aplikace Edupage (najdete pro zařízení Android i iOS). Toto rodičovské konto je pro rodiče a měli by ho ovládat jen rodiče z důvodu funkcí, které slouží pouze pro rodiče (omlouvání absence, podpisy známek, odhlašování stravy apod.). Děti dostanou svůj vlastní žákovský učet, aby mohly nahlížet zejména na své známky. Tyto účty s nimi aktivují třídní učitelé a to zejména na 2. stupni. 1. stupeň zatím řešíme, jestli to bude nutné, uvidíme na potřebách dětí.

V tomto systému najdete:

• žákovskou knížku - již nebude papírová podoba knížky, ale jen tato elektronická, zde budou vkládány jednotlivé známky a také kázeňská opatření. Uvidíte zde průměry, jak by asi mohla vypadat známka na vysvědčení.
  • omlouvání nepřítomnosti žáka - přes webovou nebo mobilní aplikaci v záložce docházka budete omlouvat nepřítomnost dětí ve škole, což je také jeden z důvodů, abyste své přihlašovací údaje dítěti nesdělovali.
  • předpisy plateb - uvidíte předpisy veškerých plateb, které budete mít zaplatit - školné, stravné, poplatek za školní družinu, lyžařský výcvik apod. Všechny platby budou probíhat pod jedním variabilním symbolem.
  • jídelna - přihlašování a odhlašování oběda, jídelní lístek.
  • zprávy a komunikace - postupně přibude také možnost vzájemné komunikace rodiče - škola, ale to asi později, až se v systému více zabydlíme.
Systém nabízí i další možnosti, ale ty budeme nastavovat postupně. Ovládání webu a aplikace si můžete prostudovat na následujících stránkách zde, popřípadě shlédnout krátká videa zde, která jsou sice většinou pro učitele/administrátory, ale uvidíte na nich, jak systém vypadá a také jsou v nich někdy ukázány postupy co dělá rodič.

Věříme, že se Vám systém bude líbit a budete jej využívat. Je to náš první rok s tímto systémem, proto doufám, že nám odpustíte případné chybičky, které se budeme snažit nedělat, ale lidský faktor je lidský faktor.

Těšíme se na Vás a Vaše děti v novém školním roce

Mgr. René Macháč - ředitel školy