Ošetřovné 1.11.2020

Milí rodiče,

protože i typ naší školy je od pondělí 2. 10. 2020 uzavřen z důvodu mimořádných opatření, náleží Vám možnost čerpání ošetřovného. Ošetřovné se v současné chvíli řeší trochu jinak než na jaře. Žádost o ošetřovné si musí řešit každý žadatel se svým zaměstnavatelem sám. Já jako ředitel školy již tuto žádost nepotvrzuji a nevydávám formulář, jako tomu bylo na jaře. Podmínky pro podání žádosti máte na těchto stránkách ČSSZ. Odkaz na on-line vyplňení formuláře je zde. V příloze máte také dokument, jak tento formulář vyplnit.
Dokument o ošetřovném se vyplňuje zpětně tj. v našem případě, se bude uplatňovat a odevzdávat až v prosinci za listopad. Zaměstnavateli jen musíte nyní nahlásit, že zůstáváte s dítěm doma na ošetřovném.
A ještě jen pro rychlou orientaci, na které děti se vztahuje ošetřovné: ošetřovné se vztahuje na děti do 10 let věku, tj. musí mu být 9 let, pokud již je mu 10let, není možno na něj ošetřovné pobírat.

Věřím, že Vám tyto informace pomohly a přeji nám všem brzký návrat do běžné reality.

Mgr. René Macháč - ředitel školy