Ošetřovné 25.2.2021

Milí rodiče,

od pondělí 1. 3. 2021 je z důvodů usnesení vlády ČR uzavřen provoz i naší základní školy, náleží Vám možnost čerpání ošetřovného. Ošetřovné se v současné chvíli řeší trochu jinak než na jaře. Žádost o ošetřovné si musí řešit každý žadatel se svým zaměstnavatelem sám. Já jako ředitel školy již tuto žádost nepotvrzuji a nevydávám formulář, jako tomu bylo na jaře. Podmínky pro podání žádosti máte na těchto stránkách ČSSZ. Odkaz na on-line vyplňení formuláře je zde. V příloze máte také dokument, jak tento formulář vyplnit.
Dokument o ošetřovném se vyplňuje zpětně. Zaměstnavateli jen musíte nyní nahlásit, že zůstáváte s dítěm doma na ošetřovném.
A ještě jen pro rychlou orientaci, na které děti se vztahuje ošetřovné: ošetřovné se vztahuje na děti do 10 let věku, tj. musí mu být 9 let, pokud již je mu 10let, není možno na něj ošetřovné pobírat.

Věřím, že Vám tyto informace pomohly a přeji nám všem brzký návrat do běžné reality.

Mgr. René Macháč - ředitel školy