tábor 3. den

tábor 3. den

tábor 4. den

tábor 4. den

tábor 5. den

tábor 5. den

tábor 1. den

tábor 1. den

tábor 2. den

tábor 2. den

Roušky od 25. 2. 2021 23.2.2021

Vážení rodiče,

velmi si vážím Vašeho přístupu týkajícího se nošení roušek ve škole, i když nejsou v typu naší školy striktně nařízeny. Musím konstatovat, že je děti nosí všechny, a proto Vám musím velmi poděkovat za spolupráci. Protože se množí dotazy vzhledem k novému nařízení nošení respirátorů, zdravotnických roušek (případně nano respirátorů/roušek), které je doporučené od 25. 2. 2021 na určených místech, chtěl bych Vám sdělit následující informace.


Budu rád, pokud budou děti i nadále roušky nosit, jako tomu bylo doposud. Pokud máte a dítěti dáte jednorázové zdravotnické roušky, které jsou dostupnější, bude to dobře. Co se týká respirátorů, pokud byste chtěli a měli zájem ze své iniciativy a potřeby je svému dítěti pořídit, nechám to na Vašem rozhodnutí. V každém případě, pokud nemáte ani respirátor ani zdravotnickou roušku, postačí rouška látková, která alespoň minimálně zabrání případnému šíření kapének. Protože je rouška pro nás jen doporučení, bude to takto postačovat.


Množí se také případné dotazy ohledně testování dětí ve škole, vím zatím jen to, co se probírá v médiích, žádné závazné stanovisko stran Ministerstva školství zatím nepřišlo. Dostanu-li oficiální zprávu, jak bude testování probíhat a koho se bude týkat, určitě Vás budu opět informovat na webových stránkách školy.


Ještě jednou děkuji za spolupráci ve věci nošení roušek a budu potěšen, pokud to takto zůstane. Odkaz na mimořádné opatření týkající se roušek zde.

Přeji hodně zdraví a veselou mysl v tomto složitém období.


Mgr. René Macháč