• Školní poradenské pracoviště
  • Podpora psychologa v době koronaviru
  • Tipy na aktivity a hry

Milí rodiče,

věřím, že v současné situaci není jednoduché skloubit vše tak, aby děti během dne měly kromě vzdělávání také dostatek různorodých volnočasových činností, které by pro ně byly atraktivní a dokázaly je zabavit. Proto Vám zde přikládám nápady na aktivity a hry, kterým se děti mohou věnovat samostatně, ale také je hrát s někým dalším, například se svými prarodiči, kamarády či jinými blízkými, a to online a z bezpečí domova.

Přeji Vám i dětem mnoho veselých herních zážitků.

Vaše školní psycholožka

Zajímá vaše děti věda? Baví je experimentovat a zkoumat, co a jak funguje? Pak se jim bude určitě líbit, jaké zábavné pokusy na doma pro ně připravila Pevnost poznání! Stačí kliknout na odkaz zde: Pevnost poznání

Další tip pro děti: Vyrobte si sklenici plnou nápadů, jak zatočit s nudou!

Možná, že jako rodiče občas slýcháváte větu: „Mami, já se nudím! Co mám dělat?“ Jak tedy zabavit děti, když na ně přijde nuda? Nabízíme Vám tip na aktivity a činnosti, které jim pomohou zahnat nudu a navíc, nepotřebují k nim žádná chytrá zařízení ani jiné „obrazovky.“

Nechejte děti vymyslet a napsat seznam aktivit a činností, které by podle nich bylo zábavné dělat. Poté je dejte do sklenice nápadů. Kdykoliv pak dítě prohlásí, že se nudí, vylosuje si tři kartičky a vybere si jednu z nich.

Anebo si vytiskněte už pro vás připravený seznam 101 nápadů a rozstříhejte je (inspirováno odtud). Neváhejte děti nechat doplnit si vlastní nápady anebo vymažte ty, které pro vás nejsou relevantní.

Přeji Vám mnoho zábavy při zahánění nudy!