Itálie
Erasmus Florencie
Litva
Hra neapol
Ada1
Ada 2
Avi 1
Avi 2
Bonus

  • Úvod
  • Školní projekty
  • NAPUSŤ a NEVYPUSŤ aneb Pečuj o svou duši 2021
  • KVĚTEN - téma: ZDRAVÉ VZTAHY

První máj je lásky čas - to je všem známá věc. My jsme také celý květen tematicky zasvětili lásce, především tedy té vztahové a kamarádské. V rámci projektu NAPUSŤ a NEVYPUSŤ aneb Pečuj o svou duši je poslední měsíční téma zaměřeno na ZDRAVÉ VZTAHY. V posledních letech jsme měli jen velmi málo možností trávit čas s našimi blízkými, příbuznými a kamarády, zejména vlivem covidové epidemie. Toto náročné období nám výrazně omezovalo kontakt s druhými lidmi, mnohdy jsme byli uzavřeni mezi čtyřmi stěnami a spojení s našimi blízkými a přáteli tak bylo možné pouze ve formě online. To už naštěstí neplatí, a proto chceme podpořit obnovu a utužení vzájemných vztahů s druhými a kontakt mezi žáky face to face, tedy naživo - tak jak to má být.

A jak lépe to udělat než společně stráveným časem? Proto bude tentokrát náš měsíční workshop výjezdový! Se žáky 2. stupně jsme vyrazili na místo, které utužilo nejen kamarádství, ale také jejich týmového ducha. Čekala na ně spoustu zábavy, zážitkově-týmové aktivity, pobyt v přírodě, společné opékání špekáčků a také sportovní program v duchu olympijských her! Podívejte se, jak jsme si to užili.

Tím to ale nekončí! V rámci měsíce zdravých vztahů jsme nezapomněli ani na naše menší kamarády z 1. stupně, a proto jsme pro ně ve spolupráci s druhostupňovými žáky připravili zážitkové dopoledne s názvem "MALÍ - VELCÍ KAMARÁDI", které se konalo v pondělí 30.5.2022. Na budovu v Hrabové za námi dorazily paní učitelky z 1. stupně se svými žáky, kterých se ujali naši druhostupňoví a provedli je různými tvořivými dílnami a zábavnými aktivitami. Žádný žáček tak nezůstal sám a každý měl k sobě svého staršího kamaráda. Děti si mohly vyrobit zajímavé výrobky - relaxační bubínek, kelímek pro vhazování korálku, ozdoby z rychleschnoucí hlíny, vymalovat si relaxační omalovánky, nechat si něco hezkého namalovat na obličej, vyrobit si vlastní odznak (placku) nebo si vyzkoušet různé robotické stavebnice. Kromě toho si mohly prohlédnout celou budovu školy. Na paní učitelky pak čekalo překvapení v podobě odpočinku a společného relaxu v připravené kavárničce. Sdílená radost je dvojnásobná radost a tady to platilo stoprocentně! :-)

Odpoledne ve stejný den jsme pak připravili program pro všechny žáky, jejich rodiče, přátele školy i širokou veřejnost s názvem "WELLNESS PRO DUŠI." Toto odpoledne mělo jeden jediný cíl - společně strávený čas v atmosféře duševní pohody, odpočinku a zábavy! Program byl velmi pestrý, nechybělo zde malování na obličej, výroba odznaků (placek), kreativní dílničky, něco dobrého k zakousnutí ani opékání špekáčků, a to vše probíhalo za uvolňujícího rytmu afrických bubnů! Celá akce se skutečně nesla v duchu pohody a radostného veselí, tak posuďte sami, jestli jde toto příjemné naladění vidět i na fotografiích, které pro nás ochotně zdokumentoval Vojta Sýkora :-)


Prožili jsme bohatý květnový program zaměřený na podporu vzájemných vztahů a odnášíme si z něj mnoho hezkých vzpomínek, radost ze společných zážitků a také vřelejší přátelská pouta napříč třídami, budovami a bez ohledu na věk! :-)

Veškeré plánované aktivity v rámci projektu NAPUSŤ a NEVYPUSŤ aneb Pečuj o svou duši podpořeného Moravskoslezským krajem tímto máme úspěšně za sebou a nyní už nás čeká jen vyhodnocení tohoto celoročního projektu a vytěžení toho nejlepšího pro příští školní rok. Děkujeme, že jste při tom byli s námi!