tábor 3. den

tábor 5. den

tábor 1. den

tábor 2. den

Logopedie: vrátka do správného světa řeči

Dopis rodičům budoucích žáků

Milá maminko, milý tatínku,

dovolte mi, abych Vám představila naši školu zaměřenou na práci s dětmi s vadami řeči či zraku – Základní školu logopedickou s.r.o. – a blíže Vás seznámila s tím nejdůležitějším, co Vám a Vašim dětem může nabídnout. Snad Vám můj dopis pomůže při zodpovědném rozhodování o tak důležité věci, jakou je výběr základní školy, která bude co nejlépe vyhovovat Vaší představě a především potřebám Vašeho dítěte. Protože si myslím, že nejvhodnější je pro Vaše dítě právě naše škola, posílám Vám informaci o tom, co naše škola svým žákyním a žákům nabízí:

• přátelské a rodinné prostředí,
  • skutečně nízký počet žáků ve třídách (6 až 10),
  • individuální přístup – Komunikuji, tedy jsem - školní vzdělávací program pro základní školu,
  • nízké školné, 800 Kč měsíčně,
  • na začátku každého roku sešity, učebnice, výtvarný materiál a další pomůcky zdarma,
  • 20 let zkušeností s prací se znevýhodněnými dětmi,
  • vzdělaný tým speciálních pedagogů (logopedů, oftalmopedů, psychopedů, pedagogů zaměřených na specifické poruchy učení),
  • školní psycholožku,
  • pravidelnou účast v českých i mezinárodních projektech,
  • pro každé dítě šanci zažít úspěch,
  • bohatou mimoškolní činnost,
  • velmi dobré hodnocení České školní inspekce,
  • vybavenost potřebnými speciálními pomůckami a technikou,
  • maximální možnou pomoc při výběru dalšího studia na středních školách.

Pevně věřím, že Vám můj dopis pomůže dojít k rozhodnutí, které bude ku prospěchu Vaší dcery či Vašeho syna. Těším se na další setkání s Vámi a s Vaším dítětem v naší škole.

Mgr. Taťjana Adamovská

zřizovatelka školy

ředitel: Mgr. René Macháč r.machac@zs-klokanek.eu
psycholožka školy: Mgr. Lenka Brandejsová PhDr. l.brandejsova@zs-klokanek.eu.
Klub předškoláků: Mgr. Hana Schindlerová h.schindlerova@zs-klokanek.eu

Zápis do 1. třídy od 1. 9. 2014

Vážení rodiče a milí předškoláci,
pokud máte dítě s logopedickou vadou, se zrakovým postižením a to i nadprůměrně nadané, stále máme volná místa do budoucí 1. třídy od 1. 9. 2014.
Pokud máte zájem zvolit pro své dítě kvalitní školu se zkušeností a tradicí v oblasti logopedické péče, ozvěte se nejlépe telefonicky nebo emailem. Domluvíme si osobní schůzku a projednáme případnou společnou spolupráci při vzdělávání Vašeho dítěte.

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Vážení rodiče,

schůzka rodičů budoucích prvňáčků se bude konat 12. 6. 2014 v 16,00 hodin v budově školy Adamusova 5A, Ostrava - Hrabůvka.
Na schůzce se dozvíte vše potřebné, co bude Vaše dítě potřebovat pro první dny ve škole i po celou jejich docházku do naší školy. Pokud budete chtít již nyní něco nakupovat, můžete pořídit aktovku a pouzdro. Na ostatních věcech se dohodneme na schůzce.
Určitě si připravte případné dotazy, rádi Vám je zodpovíme.
Na setkání s Vámi se těší
vedení školy a třídní učitelky budoucích 1. tříd

Seznam pomůcek potřebných do 1. třídy

Děti budou potřebovat:
Do vyučování
aktovku
pouzdro
vhodnou obuv na přezutí
Do tělesné výchovy<

cvičky nebo tenisky s bílou podrážkou
tričko
kraťasy