• Škola
  • 30 let školy - oslavy výročí
  • Den otevřených dveří v Hrabové (25 let 2. stupně)

Dvacátý pátý leden roku 2024 byl v naší škole dnem slavnostním. V tento den totiž proběhla akce při příležitosti jubilejního 30. roku života naší školy a zároveň k 25. výročí zahájení výuky na 2. stupni na budově v Hrabové. V Hrabové to tedy žilo a slavilo se dvojnásob. A co by to bylo za oslavu, kdybychom na ní nebyli všichni? Proto jsme pro naše mladší žáky z 1. stupně zorganizovali zábavné dopoledne s názvem "Kdo si hraje, nezlobí," které si pro ně připravili učitelé a žáci z 2. stupně. Učebny se tak proměnily v zážitková a veselá centra plná her a zábavy. Nechyběly zde stolní, deskové ani karetní hry, z nichž mnohé byly originálními výtvory našich druhostupňových žáků, malí i velcí kamarádi si procvičili mozkové závity při řešení nejrůznějších rébusů, hlavolamů a lušťovek, skupinových kvízů, objevovali číselné omalovánky a užili si plno veselí při ovládání robotických sphero koulí. Celá budova doslova sršela dobrou náladou ze společné zábavy. Pro paní učitelky z 1. stupně bylo připraveno pohoštění v naší "kavárně." Ani ony však nebyly o zábavu ochuzeny, neboť je čekal fotokvíz. A nebylo to snadné - musely se poprat a rozpoznat fotografie z dětství našich druhostupňových kolegů. Jakmile se čas dopoledne schýlil k poledni, příjemně naladěni žáci i paní učitelky z 1. stupně se odebrali do svých školních budov, i s malým dárečkem v ruce.

Od 14. hodiny se pak naše budova otevřela bývalým kolegům, absolventům, přátelům školy i široké veřejnosti v rámci Dne otevřených dveří v Hrabové. Připomněli jsme si 25 let od zahájení výuky na 2. stupni. Pro návštěvníky čekaly učebny plné aktivit, rébusů, kvízů a nejrůznějších her, robotické hračky a mnoho dalšího. Kromě toho mohli nahlédnout do "retro učebny," která na ně dýchla atmosférou doby před čtvrt stoletím a mohli i zasednout do historické školní lavice. Nutno podotknout, že historická lavice měla obrovský úspěch a těšila se velkému zájmu. Nešlo by to ani bez vzpomínkových aktivit a starých fotografií, které zachycovaly zážitky ze života školy z dřívějších let. Z dob minulých jsme mohli také nahlédnout na opačnou stranu času a prohlédnout si výstavu obrázků, které ztvárňovaly představy našich žáků 2. stupně, jak bude naše škola vypadat za 30 let. A jelikož jsme slavili, nechybělo zde ani bohaté a výborné, podomácku upečené a připravené občerstvení. Naši absolventi a bývalí kolegové z řad pedagogického sboru také mohli odpovídat na několik otázek spjatých s naší školou. Děkujeme všem, kteří se za námi přišli podívat a zavzpomínat na "dávné" školní časy!

Děkujeme také všem našim kolegům a kolegyním za ochotnou pomoc, přípravu i organizaci celého dne. Bez nich by to nešlo! :-)