• Školní projekty
  • ACTION! aneb Tělo i duše v pohybu 2023/2024
  • ÚNOROVÁ POSILOVNA PRO MOZEK

Je tady únor a my pokračujeme v aktivitách realizovaných v rámci projektu ACTION! aneb Tělo i duše v pohybu. Tentokrát jsme do projektu zapojili skutečně celou školu. Připojili jsme se k celonárodní akci s názvem Týden pro wellbeing ve škole a na pátek 16.2. vyhlásili výzvu "Přijď do školy ve fialové!" A proč právě ve fialové? Jelikož se tato barva pojí s tématem duševního zdraví a zdravými přátelskými vztahy. Naši žáci a také kolegové a kolegyně z pedagogického sboru výzvu vzali skutečně za svou! Celá škola zářila, od našich nejmenších žáků až po dospěláky, kteří se zkrášlili fialovou barvou a dali tak najevo, že jim záleží na tom, aby u nás panovala vstřícná a přátelská atmosféra, abychom mezi sebou měli zdravé vztahy a každý z nás se ve škole cítil bezpečně a spokojeně. Mrkněte se na to!

Do fialového odstínu se proměnil také náš 2. stupeň. A nezůstalo jen u fialové barvy! V rámci workshopů se třídami jsme tentokrát rozpohybovali náš mozek. Co to znamená? Naši žáci si vyzkoušeli velkou řadu různých aktivizačních cvičení, při kterých dali zabrat jejich mozkovým hemisférám. Cvičení, která můžeme najít pod označením "brain gym" nebo "brain breaks", umožňují skrze pohyb celého těla a křížových cviků odreagovat se, občerstvit mozek a zároveň podpořit maximální propojení jeho částí. Představují tedy rychlou a účinnou "přestávku pro mozek", která ho zároveň posiluje. A co víc - je to legrace! Udělali jsme tedy něco pro nás samotné, podpořili fungování mozku a propojení hemisfér, rozpohybovali se v rytmu hudby a společně s kamarády se dobře bavili.

Na konci února jsme ještě stihli protáhnout naše těla při společném výletu a výšlapu na nedaleký Ondřejník (964 m. n. m.). Dokonale jsme si vyčistili hlavu, nadýchali se čerstvého vzduchu, pokochali se krásami beskydské přírody a především si to společně užili!

Projekt je podpořen dotačním programem Moravskoslezského kraje