• Školní projekty
  • ACTION! aneb Tělo i duše v pohybu 2023/2024
  • SPORTOVNÍ PROSINEC

Ani v prosinci se neválíme! Tedy maximálně ve sněhové nadílce, která nám napadla na školní zahradu... :-)

Prosinec jsme v letošním roce v rámci projektu ACTION! aneb Tělo i duše v pohybu věnovali sportu nejrůznějšího druhu. Ať už se jednalo radostnou aktivitu ve sněhu anebo dopoledne ve sportovním centru. Mrkněte se s námi, co jsme si v prosinci užili.

Rádi propojujeme aktivity, které dávají smysl. A proto, když napadl čerstvý sníh, vyhnali jsme naše žáky ven na zahradu, aby si užili zimních radovánek a zároveň tím podnikli něco pro dobrou věc. Bezpochyby se dostatečně zahřáli a protáhli si celé tělo při týmovém stavění sněhuláků a nejrůznějších soch ze sněhu. Ty pak již tradičně věnujeme akci Sněhuláci pro Afriku. Nezapomínáme v tomto zimním období ani na naše malé ptačí kamarády, a proto se žáci v tomto období aktivně podíleli také na sypání dobrůtek ptáčkům do krmítek, které pro ně v rámci pracovní výchovy s panem učitelem vyrobili a o které se v průběhu roku také pravidelně starají.

V pohybovém nadšení jsme pokračovali také před vánočními svátky. Společně jsme si užili sportovní dopoledne v CDU Ostrava. Žáci byli rozděleni do čtyř skupin a v rámci této akce si na střídačku vyzkoušeli všelijaké sporty a pohybové aktivity. Dali si pořádně do těla při kruhovém tréninku vedeném trenérkou, vyzkoušeli si lezení na lezecké stěně pod vedením pana instruktora, zahráli si stolní tenis, badminton, otestovali ski trenažér, zařádili si při squashi a nechyběl ani fotbálek či vybíjená. Aktivit bylo dost a ani naši dospěláci - tedy učitelé - nepostávali bokem, ale aktivně se zapojili do víru dění a zahráli si společně se žáky. Každý si našel to své a můžeme s klidem v duši napsat, že jsme si tuto akci všichni báječně užili.

Projekt je podpořen dotačním programem Moravskoslezského kraje