• Školní projekty
  • ACTION! aneb Tělo i duše v pohybu 2023/2024
  • PING-PONGOVÝ BŘEZEN

Březen je tady a my na 2. stupni jsme ho očekávali s velkým nadšením. V tomto měsíci nás totiž čekal velký turnaj ve stolním tenise!

Jakmile jsme v průběhu února vyhlásili termín konání turnaje ve stolním tenise (7. března 2024), hned na to se z herny budovy 2. stupně začalo neúnavně ozývat ťukání ping-pongových míčků a pálek. Žáci, ale i velká část učitelů nechtěli nechat nic náhodě a vrhli se do poctivého trénování stolního tenisu. K tomu jim sloužily hned dva ping-pongové stoly a i přes to byla jejich obsazenost po většinu času naplněná. Přestávky a volné hodiny tak naši žáci věnovali přípravě na tento velký turnaj. Velmi nás potěšilo, že zájem o účast v turnaji byl opravdu velký, a to jak ze strany žáků, tak učitelů. Turnaje se zúčastnilo celkem 40 hráčů, kteří byli díky náhodnému losování rozděleni do dvou herních skupin (A a B) a dalším náhodným losem se pak utvořili různé herní dvojice.

V den D bylo ve školní budově skutečně živo. O průběh celého dění turnaje, organizaci utkání i hodnocení fair-play hry se starali čtyři rozhodčí ve spolupráci se svými asistenty z řad žáků - dobrovolníků. Nechyběla ani správná atmosféra plná sportovního nadšení, kterou vytvářeli svým fanděním a podporujícími pokřiky spolužáci hráčů turnaje. Každý z účastníků šel do turnaje naplno. A že bylo skutečně na co koukat! Jste na omylu, pokud byste očekávali nekonečné a nudné ťukání ve dvojicích, protože zejména osmifinále nabídlo divákům skutečně zajímavé, rychlé a obdivuhodné výměny doslova hodné mistrů!

Při slavnostním vyhlášení vítězů (zvlášť za kategorii žáků a zvlášť učitelů) obdrželi všichni ocenění diplomy, medaile a cenné odměny a závěr tohoto ceremoniálu zakončila - jak jinak - než česká národní hymna.

Určitě to nebyl poslední turnaj ve stolním tenise, který jsme pořádali. Záhy po skončení této sportovní události jsme totiž obdrželi od několika hráčů zpětnou vazbu s tím, že se těší na to, až si zase na příštím turnaji zahrají. A my se na to budeme těšit taky!
Všem hráčům děkujeme za účast v turnaji a férovou hru a vítězům gratulujeme!!

Projekt je podpořen dotačním programem Moravskoslezského kraje