• Předškoláci
  • Pro rodiče

Logopedie: vrátka do správného světa řeči

Dopis rodičům budoucích žáků

Milá maminko, milý tatínku,

dovolte mi, abych Vám představila naši školu zaměřenou na práci s dětmi s vadami řeči či zraku – Základní školu logopedickou s.r.o. – a blíže Vás seznámila s tím nejdůležitějším, co Vám a Vašim dětem může nabídnout. Snad Vám můj dopis pomůže při zodpovědném rozhodování o tak důležité věci, jakou je výběr základní školy, která bude co nejlépe vyhovovat Vaší představě a především potřebám Vašeho dítěte. Protože si myslím, že nejvhodnější je pro Vaše dítě právě naše škola, posílám Vám informaci o tom, co naše škola svým žákyním a žákům nabízí:

• přátelské a rodinné prostředí,
  • skutečně nízký počet žáků ve třídách (6 až 10),
  • individuální přístup – Komunikuji, tedy jsem - školní vzdělávací program pro základní školu,
  • nízké školné, 1000 Kč měsíčně,
  • na začátku každého roku sešity, učebnice, výtvarný materiál a další pomůcky zdarma,
  • 25 let zkušeností s prací se znevýhodněnými dětmi,
  • vzdělaný tým speciálních pedagogů (logopedů, oftalmopedů, psychopedů, pedagogů zaměřených na specifické poruchy učení),
  • školní psycholožku,
  • pravidelnou účast v českých i mezinárodních projektech,
  • pro každé dítě šanci zažít úspěch,
  • bohatou mimoškolní činnost,
  • velmi dobré hodnocení České školní inspekce,
  • vybavenost potřebnými speciálními pomůckami a technikou,
  • maximální možnou pomoc při výběru dalšího studia na středních školách.

Pevně věřím, že Vám můj dopis pomůže dojít k rozhodnutí, které bude ku prospěchu Vaší dcery či Vašeho syna. Těším se na další setkání s Vámi a s Vaším dítětem v naší škole.

Mgr. Hana Juřicová

zřizovatelka školy, speciální pedagog