• Škola
  • 30 let školy
  • Výuková hra LOGO FOGO

Ahoj!

Vítáme Tě u naší výukové logopedické hry LOGO FOGO, se kterou si nejen pořádně procvičíš jazýček, ale také se náramně pobavíš ;-)

Hra LOGO FOGO vznikla ku příležitosti 30. výročí založení naší školy ZŠ logopedické s.r.o., které si v roce 2024 připomínáme a slavíme. Na počátku vzniku této karetní hry stál nápad paní psycholožky vytvořit pro naše žáky zábavnou hru s logopedickou tématikou, během které se budou dobře bavit a zároveň budou moci trénovat a rozvíjet své řečové dovednosti, schopnost komunikovat a hravou formou zlepšovat obtíže, kvůli kterým se vzdělávají v naší škole. To se promítlo také do názvu LOGO FOGO. Víme také, s jakou oblibou naši žáci (ale i učitelé!), hrají postřehovou hru Dobble, a proto se princip Dobble stal inspirací také pro naši hru. Je příhodné, že mnoho věcí a pomůcek spjatých s každodenním životem v naší škole a logopedií samotnou nese vcelku obtížné pojmenování, a tak bylo nasnadě, že se stanou základem pro vytvoření obrázkových symbolů na herních kartičkách. Kromě zábavy, eliminace logopedických obtíží a naopak podpory rozvoje řečových dovedností podněcuje tato hra také sžití se s kulturou naší školy a tím, co je pro ni charakteristické. Při vzniku a tvorbě LOGO FOGO bylo významné také přání, aby tato hra nebyla jen “obyčejnou” karetní hrou, ale aby se stala i výukovým materiálem a logopedickou pomůckou, s nimiž mohou naši učitelé a paní učitelky - logopedky podněcovat další rozvoj řeči našich žáků a pracovat s ní také v rámci skupinové či individuální logopedické péče, dle jejich odborného a zkušeného uvážení. Přání, aby se stala jedním z užitečných a hravých prvků při společné práci našich logopedů a žáků a aby je i tato herní aktivita bavila. Snad se to vyplní :-)

LOGO FOGO je věnováno ZŠ logopedické s.r.o.

a také

• všem, komu záleží na podpoře a rozvoji dětí s logopedickými a jinými obtížemi,
  • dětem, které rády objevují nové věci
  • a dospělým, kteří nezapomněli, jak skvělé a učící je umění si hrát :-)