Kateŕina

• Školní projekty
  • Be ROCK(Y)! 2022/2023
  • Mediální gramotnost

Víme, že k budování i zachování duševního zdraví a psychické rovnováhy slouží mimo jiné i schopnost kritického myšlení a dovednost orientovat se v online světě plném informací. Zejména pak dovednost rozlišovat a adekvátně nakládat s dezinformacemi, které jsou dnes na internetu velmi běžné. Čemu na sociálních sítích můžeme vlastně věřit? Jak poznáme, že je nějaký obrázek zfalšovaný? Jak se vyhnout mylným informacím a nenechat se oklamat? Jak vlastně fungují sociální sítě?

O tom a mnohém jiném se naši žáci 2. stupně dozvídali dne 10. 10. 2022 v rámci vzdělávacího workshopu připraveného lektorkou ze spolku Zvolsi.info. Více informací o zaměření této organizace naleznete na jejích stránkách.

POZOR, POZOR!
Dne 7. 12. 2022 čeká na naše žáky 2. stupně úniková hra, která je poučí o mediální gramotnosti a rozvine jejich kritické myšlení. Uvidíme, jestli nástrahám fakenews dokážou uniknout, anebo se nechají nachytat. Držíme jim pěsti! :-)

Projekt je podpořen dotačním programem Moravskoslezského kraje