Itálie
Erasmus Florencie
Litva
Hra neapol
Ada1
Ada 2
Avi 1
Avi 2
Bonus

  • Úvod
  • Školní projekty
  • NAPUSŤ a NEVYPUSŤ aneb Pečuj o svou duši 2021
  • PROSINEC - téma: POHYB a SPORT

Máme tady prosinec - měsíc adventu, předvánočního ladění a příprav na Vánoce, za okny brzké stmívání a chladné počasí občas zkrášlené sněhovými vločkami, zkrátka období lákající zachumlat se do pelechu a nemuset nic dělat. A i právě proto jsme v rámci našeho projektu NAPUSŤ a NEVYPUSŤ aneb Pečuj o svou duši vyhlásili tento měsíc měsícem POHYBU a SPORTU! Chceme všem ukázat, že i v zimním období nemusíme nechávat naše svaly a zdraví ochabovat, ale naopak - že máme spoustu různých příležitostí k tomu nejzdravějšímu, co můžeme dělat - totiž k POHYBU.

Je vědecky prokázáno, že pohyb a sport má významný pozitivní vliv na naše tělesné zdraví a kondici, o tom není pochyb. V poslední době se ale také pohyb a sport čím dál častěji spojuje i se zdravím duševním. A je to tak - i na naše psychické zdraví a duševní pohodu má sport a pohyb prokazatelně pozitivní vliv. O tom všem jsme si povídali také v rámci našeho dalšího workshopu se žáky zaměřeném právě na toto téma. A pojali jsme ho velmi aktivně - žáky 2. stupně v rámci něj čekal pohybový kvíz plný otázek o vlivu sportu na duševní zdraví, věnovali jsme se zmapování jejich vztahu ke sportu a pohybu (jakým pohybovým aktivitám se věnují pravidelně či občas), neminula je "planková" výzva a jejich mladá těla se rozhýbala v rytmu hudby a různých cvičení (např. zumba, cardio strong, posilování s PET láhvemi, pilates, strečink, posilování břišních svalů). Cílem bylo ukázat žákům, že k poctivému cvičení není nutné žádné speciální vybavení ani permanentka do posilovny, ale stačí si doma vyhledat jakékoliv cvičební video na internetu a pustit se s chutí do toho.


PROSINCOVÁ VÝZVA je úspěšně za námi!

Další z našich projektových výzev máme za sebou. O co v ní tentokrát šlo? Žáci měli možnost stát se na chvíli fitness youtuberem či youtuberkou a natočit cvičební video, které mělo obsahovat 5 různých cviků (např. posilování, cardio, strečink, jóga...). Jednotlivé cviky měli žáci na videu předvést tak, aby je zároveň s nimi mohli cvičit všichni, kdo si video pustí. Tuto výzvu splnili čtyři žáci. Velkým překvapením pro nás bylo, že se do této výzvy zapojila i celá jedna třída (6.A), která společně natočila třídní/skupinové cvičební video. Všichni zúčastnění obdrželi zasloužené odměny. Gratulujeme!

Projekt je podpořen dotačním programem Moravskoslezského kraje


Soubory ke stažení