Itálie
Erasmus Florencie
Litva
Hra neapol
Ada1
Ada 2
Avi 1
Avi 2
Bonus

  • Úvod
  • Školní projekty
  • NAPUSŤ a NEVYPUSŤ aneb Pečuj o svou duši 2021
  • ÚNOR a BŘEZEN - témata: EFEKTIVNÍ UČENÍ a TIME MANAGEMENT

Učení = život. Vše, co umíme a dokážeme je díky tomu, že jsme se to zvládli naučit. Pokud se tedy učíme každý den a po celý život, proč to nedělat co nejefektivněji? Rozložíme tak své síly, vyhneme se zbytečnému nebo nadbytečnému stresu a efektivním zvládáním úkolů a nakládáním s časem podpoříme naši celkovou duševní pohodu, psychickou výkonnost i osobní spokojenost.

V měsíci únoru a březnu jsme se s našimi žáky 2. stupně v rámci projektu NAPUSŤ a NEVYPUŠT aneb Pečuj o svou duši podpořenému dotací Moravskoslezského kraje věnovali EFEKTIVNÍMU UČENÍ a TIME MANAGEMENTU (řízení vlastního času). A co to znamená v praxi? Ukázali jsme si, jak se dají ověřené poznatky o lidském učení aplikovat do praxe, pověděli jsme si blíže o tom, jak funguje náš mozek a paměť, jaké strategie k učení můžeme využít a vyzkoušeli jsme si, jak efektivněji pracovat s textem anebo jak si informace snáz ukládat do dlouhodobé paměti.

Workshopy se všemi třídami již máme úspěšně za sebou.


Dvojitá únorovo-březnová výzva zná své vítěze!

V rámci každého projektového tématu vyzýváme naše žáky k nějaké dobrovolné tematické aktivitě. Tentokrát v sobě naše výzva zahrnovala obě měsíční témata. Úkolem bylo najít si chvilku času a popovídat si s jedním dospělým členem rodiny o tom, co všechno musí zvládnout v rámci vybraného dne v týdnu. Mohlo by se zdát, že na tom není nic speciálního, ale najít si v dnešní uspěchané době čas pro své blízké a podrobněji s nimi posdílet jejich denní povinnosti a aktivity v sobě skrývá víc, než se na první pohled může zdát.

Těší náš, že se z řad našich žáků našli takoví, kteří se tohoto úkolu zhostili se vším všudy a jejich úsilí jsme opět náležitě ocenili. Ještě jednou moc gratulujeme!


Projekt je podpořen dotačním programem Moravskoslezského kraje