• Tipy na aktivity a hry nejen pro děti

Milí rodiče,

věřím, že v současné době není jednoduché skloubit vše tak, aby děti během dne měly kromě vzdělávání také dostatek různorodých volnočasových činností, které by pro ně byly atraktivní a dokázaly je zabavit. Proto Vám zde přikládám nápady na aktivity a hry, kterým se děti mohou věnovat samostatně, ale také je hrát s někým dalším, například se svými prarodiči, kamarády či jinými blízkými, a to online a z bezpečí domova.

Přeji Vám i dětem mnoho veselých herních zážitků!

Vaše školní psycholožka

Něco pro milovníky experimentů:

Zajímá vaše děti věda? Baví je experimentovat a zkoumat, co a jak funguje? Pak se jim bude určitě líbit, jaké zábavné pokusy na doma pro ně připravila Pevnost poznání! Stačí kliknout na odkaz zde: Pevnost poznání

Něco pro vášnivé čtenáře a knihomoly:

Máš už přečtené všechny knihy z domácí knihovny? Nevadí! Na tomto odkaze najdeš spoustu knih ke stažení zdarma. Stačí si jen vybrat a tvoje čtenářské dobrodružství může začít!

Pro malé i velké:

Pokud vám dochází nápady, co ještě s dětmi během tohoto období vymýšlet a dělat, pak vám jistě přijdou vhod tyto stránky, kde najdete mnoho tipů na aktivity a činnosti doma i venku.

Nabídku aktivit a kroužků formou online připravuje také Středisko volného času Ostrava-Zábřeh, který svou nabídku již nyní uveřejňuje na svých stránkách. Nechte se zlákat a využijte příležitost něco nového si vyzkoušet, a to z pohodlí vašich domovů. Více se dozvíte zde.

Další tip pro děti: Vyrobte si sklenici plnou nápadů, jak zatočit s nudou!

Možná, že jako rodiče občas slýcháváte větu: „Mami, já se nudím! Co mám dělat?“ Jak tedy zabavit děti, když na ně přijde nuda? Nabízíme Vám tip na aktivity a činnosti, které jim pomohou zahnat nudu a navíc, nepotřebují k nim žádná chytrá zařízení ani jiné „obrazovky.“

Nechejte děti vymyslet a napsat seznam aktivit a činností, které by podle nich bylo zábavné dělat. Poté je dejte do sklenice nápadů. Kdykoliv pak dítě prohlásí, že se nudí, vylosuje si tři kartičky a vybere si jednu z nich.

Anebo si vytiskněte už pro vás připravený seznam 101 nápadů a rozstříhejte je (inspirováno odtud). Neváhejte děti nechat doplnit si vlastní nápady anebo vymažte ty, které pro vás nejsou relevantní.

Přeji Vám mnoho zábavy!